درباره ما

شرکت کشت و صنعت شهمیرزاد (سهامی خاص) در سال 1367 با کمک مردم غیرتمند شهمیرزاد و همه شهمیرزادی های مقیم استان مازندران،تهران و سایر نقاط و در پی حمایت های بی دریغ جناب آقای دکتر کلانتری وزیر محترم کشاورزی آغاز به کار کرد. پس از اقدامات اولیه قانونی و تحویل زمین یاد شده فرش سهام به اهالی و همه شهمیرزادی ها بر اساس مواد اساسنامه شرکت آغاز گردید.

بدین ترتیب شرکت کشت و صنعت شهمیرزاد با آغاز فعالیت خود پس از چند سال بزرگترین باغ گردوی جهان را بوجود آوردکه این امر مورد تایید جناب آقای دکتر کلانتری وزیر محترم کشاورزی و پروفسور ژرمن کارشناس سازمان جهانی خواربار وابسته به سازمان ملل متحد و همه متخصصان و کارشناسانی که آنرا مورد بازدید قرار داده اند بوده است.

آثار و نتایج تاسیس شرکت کشت و صنعت شهمیرزاد:

  1. به زیر کشت درآمدن 700 هکتار از اراضی و بیابان های شرقی شهمیرزاد
  2. حفظ موقعیت و شرایط آب و هوایی شهمیرزاد
  3. جلوگیری از فرسایش خاک و تبخیر آب و رطوبت بیشتر هوای منطقه
  4. جمع آوری و هرز آب های پاییز و زمستان شهمیرزاد و استفاده مطلوب از آن در تابستان
  5. ایجاد اشتغال در منطقه
  6. کشت گردو و بادام در سطح وسیع و حفظ ارزش های صادراتی این دو محصول در جهت تامین ارز برای کشور در ارتباط با صدور اقلام غیر نفتی و تقویت سیاست ها و اهداف جمهوری اسلامی ایران در این ابطه

جا دارد از تلاش های بی شائبه مسئولین که مسبب پیداش این طرح عظیم ملی بوده اند قدردانی کرده و برای درگذشتگان خادم این شرکت که نام خود را جاوید ساخته اند از درگاه احدیت قرب الهی و رحمت را مسئلت نماییم.

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است